6722 Szeged, Tisza Lajos krt. 95 | kabay@t-email.hu | +36 62 420 763

Az ön egészsége a mi hivatásunk!

Családtervezés

Családtervezés

Tudatos családtervezés Az élet csodáját és a várandósságot ünnepeljük március 25-én, a magzatgyermek világnapján. A várandósság egy különleges életszakasz, amikor a női test átalakul, hogy

Tovább olvasom »
A vitaminok szerepe szervezetük számára

A vitaminok szerepe szervezetünk számára

A vitaminok olyan fontos biológiai hatású természetes szerves vegyületek, melyeket az emberi szervezet nem képes előállítani, azonban ezen anyagok kis mennyiségére az emberi szervezetnek állandóan szüksége van a sejtállomány fenntartása vagy gyarapodása, valamint a szervek működésének biztosítása és a normális anyagcsere folytatása érdekében.

Tovább olvasom »
élelmiszerek és allergia

Az ételallergia

Mi az ételallergia? Az ételallergia hátterében az immunrendszer kóros válasza áll. A szervezet védekező rendszere tévesen úgy reagál bizonyos élelmiszerekre – legtöbbször fehérjékre – ,

Tovább olvasom »

Mit várhatunk a fogyasztószerektől?

Az elhízás elleni küzdelem nemcsak esztétikai kérdés: a túlsúly számos betegség kockázatát fokozza és az életminőséget is rontja. Az Egészségügyi Világszervezet (WHO) adatai szerint a világ felnőtt populációjának 35%-a, megközelítőleg 1,5 milliárd ember túlsúlyos. Hazánkban a lakosság közel kétharmada túlsúlyos vagy elhízott.

Tovább olvasom »

Karácsonyra „egészséget”

A karácsony sok-sok feladat elé állít bennünket, mégis izgatottan és örömmel várjuk az év egyik legszebb és legmeghittebb ünnepét. Az egyik leggyakoribb „kérdés” a fejünkben november-december környékén általában az, hogy mivel is lepjük meg szeretteinket szentestén, és azokat hol, mikor és hogyan is tudnánk beszerezni. Mindenkinek fontos, hogy az ajándék legyen személyre szabott, praktikus, és nem utolsó sorban pénztárca barát is. Ha nincs ötleted, akkor szívesen segítünk!

Tovább olvasom »

Hogyan alakulhat ki a „száraz bőr”, és mire figyeljünk télen bőrünk ápolásánál?

Bőrünk fontos szerepet játszik általános egészségünk és jó közérzetünk szempontjából, ugyanis ez az első védelmi vonalunk a baktériumok és vírusok ellen. Mindemellett az egészséges bőr fenntartja a testben lévő folyadékegyensúlyt, valamint segít a testhőmérséklet szabályozásában. Rendkívül érzékeny, reagál a legfinomabb érintésre és a fájdalomra is. A bőr a legnagyobb szervünk, felülete közel 2 m² és csaknem hatodát teszi ki a testsúlyunknak.

Tovább olvasom »

A mikrobioma – a bennünk élő élővilág

Amikor a tükörben magamat látom, akkor egy konkrét lény néz rám vissza. Ha a környezetemben élő személyekre, állatokra vagy növényekre gondolok, akkor is egyedülálló lényként gondolok rájuk. Azonban minden egyed számos láthatatlan élő-társával él együtt – összefonódik velük, létezésük elválaszthatatlan. Ezek az apró lények már jóval az emberiség megjelenése előtt jelenvoltak a Földön és valószínűleg túlélnek majd bennünket. Ezek az összetett életformák egymással párhuzamosan alakultak ki, és az evolúció során együtt elő, egymást segítő társakká váltak. Folyamatosan együttműködik velünk, és szinte minden elképzelhető élőhelyen jelen van a bolygónkon, beleértve saját testünket is. Ez a velünk élő társ a mikrobiális élet.

Tovább olvasom »

Szemünk egészsége

A szemünk az egyik legösszetettebb és legfontosabb érzékszervünk, amelynek megóvásával még mindig nem törődünk eleget. Erre a tényre az Egészségügyi Világszervezet (WHO) 2000 óta a Látás Világnapján keresztül is szeretné felhívni a figyelmet. Az október második csütörtökén megrendezett jeles nap arra mutat rá, hogy a látásromlás, illetve a vakság megelőzhető, és – mint oly sok más betegség esetében – a prevenciót és a rendszeres szűrővizsgálat fontosságát állítja a középpontba, ugyanis az időben felismert problémák többsége könnyen kezelhető.

Tovább olvasom »

Fényvédelem kívül-belül

A fényvédelem nyáron, intenzív napsütésben elengedhetetlen – ebben a szakemberek részéről teljes az egyetértés. A napsugárzás hatására pozitív folyamatok is beindulnak, ezek közül a legfontosabb

Tovább olvasom »

MIT JELENT AZ SPF A NAPTEJEKEN?

A bőr saját védelmi rendszerének köszönhetően felnőttként (bőrtípustól és UV-sugárzás mértéktől függően) átlagosan 20 percet tölthetünk el a napon anélkül, hogy leégnénk. A fényvédő faktor (Sun Protection Factor=SPF) megadja, hogy adott faktorszámú naptej használatával mennyi idővel lehetünk tovább a napon leégés nélkül.

Tovább olvasom »

TIPPEK A LEÉGÉS MENTES NAPOZÁSHOZ

Nincs is annál jobb, mint a vízparton sütkérezni! Az évről-évre egyre magasabb UV-sugárzás miatt azonban nem árt odafigyelni egy-két dologra.
Meddig lehetünk napon, mivel kenjük magunkat, mit együnk napozás előtt…???

Tovább olvasom »

MIÉRT OLYAN FONTOS A D-VITAMIN PÓTLÁSA, FŐLEG TÉLEN?

Íme egy remek összefoglalás a D-vitamin fontosságáról:

A D-vitamin az egyik legősibb vegyülete szervezetünknek, melyre szinte valamennyi szervrendszerünk megfelelő működéséhez szükség van. Hiánya vagy alacsony szintje számos betegség kockázatát növelheti. A D-vitamin hiány leggyakoribb télen és tavasszal.

Tovább olvasom »

NONI – AZ IGAZI CSODASZER

A noni a polinéz törzsek csoda gyümölcse már 2000 éve. Hazánkban kevesen ismerik jótékony hatásait, pedig évezredek óta használják gyógyításra. Szerencsére ma már nem kell Hawaiira utazni egy kis Noniért.

Tovább olvasom »